Փաշինյանի 6 կոնսենսուսների հակառակ կողմը
Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ աշխատանքի է գնացել։ Այսինքն՝ հերթական անգամ գրառում է կատարել ֆեյսբուքում։
Նա հիշեցրել է Ստեփանակերտում հնչեցրած իր վեց կոնսենսուսները, որոնց իրական էությունը հետևյալն է՝
Կոնսենսուս 1. Բռնությունը պետք է բացառվի ներհայկական որևէ հարցի լուծման գործիքակազմից՝ բացառությամբ այն դեպքերի, երբ բռնության կիրառողը Նիկոլ Փաշինյանն է (պառկեցնել ասֆալտներին, ծեփել պատերին, կտրել թաթիկները, ջարդել ողնաշարը և այլն)։
Կոնսենսուս 2. Փաշինյանը համեստորեն ինքն իրեն նույնացնում է ժողովրդի հետ ու հանդես գալիս որպես Ղարաբաղում կայանալիք ազատ ընտրությունների կազմակերպման երաշխավոր։
Կոնսենսուս 3. Արցախում սպասվող նախագահական ու խորհրդարանական ընտրություններին դրսից, այդ թվում՝ Հայաստանից, որևէ մեկն իրավունք չունի միջամտել, բացի Նիկոլ Փաշինյանից։
Կոնսենսուս 4. Հայաստանը և Արցախը պետք է զերծ լինեն կոռուպցիայից՝ բացառությամբ այն դեպքերի, երբ դրա մեջ է թաթախվում Փաշինյանը։ Նիկոլինն արդեն օրինական կոռուպցիա է՝ բյուջեի մսխման տեսքով և հեղափոխական գործարար Սամվել Ալեքսանյանի ներգրավմամբ։ Կոռուպցիա չէր նաև «Իմ քայլի» շա՜տ թանկարժեք ընտրարշավը, քայլարածների կյանքի նյութական կողմի կտրուկ փոփոխությունը։
Կոնսենսուս 5. Հայաստանում և Արցախում դատարանները պետք է լինեն բոլորից անկախ և կախված լինեն բացառապես Նիկոլ Փաշինյանից։
Կոնսենսուս 6. Ամենագլխավոր կոնսենսուսը՝ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ պատասխանատվություն չի կրում Արցախի հարցի կարգավորման համար։ Պատասխանատվությունը գցվում է հետևյալ սուբյեկտների վրա՝
–Արցախի իշխանություն. ամեն ինչ արվում է, որ այն լինի Նիկոլի դրածոն,
–Արցախի ժողովուրդը, որին ամեն կերպ Նիկոլն ուզում է պառակտել,
–Հայաստանի ժողովուրդը, որին Նիկոլն արդեն պառակտել է մինչև վերջին բջիջը։
Ահա այսպիսի կոնսենսուսներ։ Ի դեպ, «կոնսենսուս» բառը Նիկոլն ու իր թերթն սկսել են շատ օգտագործել։ Գրիչը մատնում է ներքին ապրումները։

Обратная сторона 6 консенсусов Пашиняна
Он напомнил озвученные им в Степанакерте 6 консенсусов, реальная сущность которых заключается в следующем:
Консенсус 1: насилие должно быть исключено из инструментария решения какого-либо внутриармянского вопроса, за исключением тех случаев, когда применяющим насилие является Никол Пашинян (укладывание на асфальт, размазывание по стенке, укорачивание лап, ломание хребта и т.д.).
Консенсус 2: Пашинян скромно отождествляет себя с народом и выступает в качестве гаранта проведения свободных выборов в Карабахе.
Консенсус 3: никто не имеет права вмешиваться извне, в том числе из Армении, в предстоящие в Арцахе президентские и парламентские выборы, за исключением Никола Пашиняна.
Консенсус 4: Армения и Арцах должны быть свободны от коррупции, за исключением тех случаев, когда в ней погрязает Пашинян. По части Никола – это уже узаконенная коррупция в виде растраты бюджета и с привлечением революционного собственника Самвела Алексаняна. Не являются коррупцией также очень дорогостоящая агиткампания «Моего шага», как и резкое улучшение материальной составляющей жизни мойшаговцев.
Консенсус 5: в Армении и Арцахе суды должны быть независимыми, но только не от Никола Пашиняна.
Консенсус 6: самый главный консенсус заключается в том, что Никол Пашинян не несет какой-либо ответственности по части урегулирования вопроса Арцаха. Ответственность перекладывается на следующих субъектов:
-власть Арцаха: делается всё, чтобы ею были ставленники Никола,
-народ Арцаха, который Никол хочет расколоть любой ценой,
-народ Армении, который Никол уже расколол до последнего атома.
Вот такие вот консенсусы. Кстати, слово «консенсус» Никол и его газета начали использовать всё чаще. Ручка выдает внутренние переживания.