Ադրբեջանի փոխվարչապետ. «Մոտակա ժամանակում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, երևի թե, կվերականգնվի»
Ինչպես հաղորդում է «1news.az»–ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի երիտասարդական կազմակերպությունների ազգային խորհրդին, Ադրբեջանի փոխվարչապետ, Փախստականների և հարկադրված տեղահանվածների պետական կոմիտեի ղեկավար Ալի Հասանովը այսօր հայտարարել է, թե ԼՂ հակամարտության կարգավորումը Ադրբեջանի երիտասարդության հիմնական հանձնարարականն է։
Նրա խոսքերով՝ երիտասարդությունը, հանրապետությունում լինելով առաջ ընթացող ուժ, հաջողությամբ զարգանում է կյանքի բոլոր ոլորտներում և պետք է շարունակի ներդնել իր ջանքերը ղարբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման ուղղությամբ։
–Երկրի ղեկավարությունը ձեռնարկում է բոլոր անհարաժեշտ ջանքերը Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության վերականգնման ուղղությամբ, և այդ հարցը մոտ ժամանակում, երևի թե, կգտնի իր դրական լուծումը,–ընդգծել է Հասանովը։

Руководство Азербайджана предпринимает все необходимые усилия, чтобы восстановить территориальную целостность – Али Гасанов
Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Национального совета молодежных организаций Азербайджана, вице-премьер Азербайджана, председатель Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджана Али Гасанов сегодня заявил, что урегулирование Карабахского конфликта является основной задачей сегодняшней молодежи Азербайджана.
По его словам, являющаяся активной движущей силой республики молодежь должна продолжать прилагать усилия в направлении урегулирования Карабахского конфликта.
«Руководство страны предпринимает все необходимые усилия, направленные на восстановление территориальной целостности Азербайджана, и этот вопрос в ближайшее время, наверняка, найдет свое положительное решение», - подчеркнул Гасанов.