Հոսնի Մուբարքը գտնվել է Սաուդյան Արաբիայում
Ինչպես հաղորդում է «MIGnews.com» գործակալությունը, եգիպտական պետական թերթը չորեքշաբթի օրը գրել է, թե Եգիպտոսի նախկին նախագահ Հոսնի Մուբարաքը բուժում է ստանում Սաուդյան Արաբիայի հիվանդանոցներից մեկում։
Եգիպտոսի Ռազմական խորհրդի կողմից Մուբաքարի առողջական վիճակի մասին տարատեսակ հաղորդագրություններ տարածվելուց հետո այս տեղեկատվությունը վերջինն է, որ հայտնվել է ԶԼՄ–ներում։
Սակայն ռազմական աղբյուրները «Ալ–Ահբար» թերթի հրապարակումը դեռ չեն մեկնաբանել։
Այլ ԶԼՄ–ներ ավելի վաղ հայտնել էին, թե 82–ամյա Մուբարաքն ու նրա ընտանիքը փորձել են Եգիպտոսի սահամններից դուրս գալ, իսկ հետո նախկին նախագահը Կահիրեի հիվանդանոց է տեխափոխվել։
Ամերիկյան աղբյուրներն այս տեղեկատվությունը հերքել էին։
Մինչև փետրվարի 11–ը, այսինքն մինչև Մուբարաքի պաշտոնանկությունը, պետական «Ալ–Ահբար» թերթը նախկին նախագահի առողջության վերաբերյալ ոչ մի տեղեկատվություն չէր հաղորդում։  Կարծես թե թերթին գաղտնի հրահանգ է տրվել, չնայած պաշտոնական աղբյուրների մասին ոչինչ նշված չի եղել։

Хосни Мубарак нашелся в Саудовской Аравии
Экс-президент Египта Хосни Мубарак проходит лечение в одной из больниц Саудовской Аравии, передает «mignews.com» со ссылкой на государственную египетскую газету «Аль-Ахбар».
Это последнее сообщение средств массовой информации о состоянии здоровья экс-президента, появившееся после того, как Военный совет Египта пресек всевозможные спекуляции о судьбе Мубарака.
Однако военные источники пока никак не комментируют информацию, представленную газетой.
Другие СМИ ранее сообщили, что 82-летний Мубарак и его семья якобы пыталась покинуть пределы Египта, а затем экс-президент был госпитализирован в Каире. Армейские источники эти данные опровергли.
Примечательно, что до того, как Мубарак ушел в отставку 11 февраля, отчет о его здоровье во влиятельной государственной газете, такой как «Аль-Ахбар» было бы просто немыслим. Видимо, прессе был отдан негласный приказ, хотя официальные источники и не были названы.