Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են ՁՊՎ-ում գտնվող Արմեն Թավադյանին
Դեկտմբերի 25-ին՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի թեժ գծի 116 հեռախոսահամարին ստացվել է փաստաբանի ահազանգ՝ կապված իր վստահորդի բնակարանում իրականացվող խուզարկության ընթացքի հետ: Ըստ փաստաբանի՝ բնակարանը պատկանում է Արմեն Թավադյանին, ով հանդիսանում է «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության սեփականատերը:
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ արագ արձագանքման խումբ է մեկնել այն բնակարան, որտեղ, ըստ փաստաբանի, քրեական գործի շրջանակում իրականացվել է խուզարկություն։
Այս պահին Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները գտնվում են Ոստիկանության Ձերբակալվածներին պահելու վայրում՝ Արմեն Թավադյանի հետ առանձնազրույց ունենալու նպատակով:

Представители Омбудсмена Армении посетили Армена Тавадяна
Адвокаты собственника телеканала «5-ый канал» Армена Тавадяна 25 декабря, в 00:30, связались с офисом Защитника прав человека Армении по номеру горячей линии 116, сообщив о проводимом в квартире Армена Тавадяна обыске.
По поручению омбудсмена Армении, группа оперативного реагирования отправилась в квартиру, где в рамках уголовного дела проводился обыск.
Представители омбудсмена посетили также изолятор временного содержания полиции, чтобы провести беседу с Арменом Тавадяном. В ходе визита проверены также условия содержания и ситуация с соблюдением его прав.
Представители Защитника прав человека находятся на постоянной связи с адвокатами Армена Тавадяна. Указанные вопросы продолжат оставаться в центре внимания омбудсмена Армении.