Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Փետրվարի 9-ին արտգործնախարար  Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց  տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպմանը կարեւորվեց 2010 թ. դեկտեմբերի 1-ին ԵԱՀԿ Աստանայի գագաթաժողովին ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ ընդունված հնգակողմ հայտարարությունը:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին հունվարի 24-ին Մոսկվայում կայացած Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարների հանդիպման արդյունքները:

Глава МИД РА принял сопредседателей МГ ОБСЕ
Сегодня министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ - Бернаром Фасье (Франция), Игорем Поповым (Россия) и Робертом Брадтке (США) и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, в ходе встречи была подчеркнута важность принятой на астанинском саммите ОБСЕ декларации по урегулированию Карабахского конфликта,.
В ходе беседы стороны обсудили итоги состоявшейся 24 января в Москве встречи глав МИД Армении, Азербайджана и России.