Հնդկուհու ամուսինը կին է դուրս եկել
Հնդկական Օրիսա նահանգի 26-ամյա բնակչուհին, ով ամուսնությունից կես տարի հետո պարզել է, որ իր ամուսինը կին է, ոստիկանություն բողոք է ներկայացրել։ Այս մասին հաղորդում է «Culture Clash Daily»-ը։
Մինատի Հատուան պատմել է, որ իր սիրեցյալի հետ ծանոթացել է մի քանի տարի առաջ, այնուհետև սկսել են հանդիպել, ինչից հետո երիտասարդն իր ձեռքն է խնդրել։ Նա նաև լավ տպավորություն է թողել աղջկա ծնողների վրա, և նրանք թույլատրել են ամուսնանալ։ 2009թ. սեպտեմբերին զույգն ամուսնացել է։ Նորաթուխ ամուսինն իր երիտասարդ կնոջը բացատրել է, որ կրոնական համոզմունքներից ելնելով՝ սեռական հարաբերություններ ունենալ չի կարող։
Ամուսնությունից հետո աղջկա մայրը եկել է նրանց տեսակցության և հետաքրքրվել ընտանեկան կյանքով։ Աղջիկն ասել է, թե երջանիկ է, սակայն դրա հետ մեկտեղ հիշեցրել է ամուսնու հետ սեռական կյանքի բացակայության մասին։ Մոր այցելությունից հետո Հատուան սկսել է կասկածանքով վերաբերվել ամուսնուն և որոշել է պարզել, թե ինչո՞ւ է նա հրաժարվում իր հետ ֆիզիկական հարաբերություններից։
Մի անգամ Մինատի Հատուան ամուսնուն բռնեցրել է լոգանք ընդունելիս։ «Այդ ժամանակ էլ իմ ամենավատ կասկածները հաստատվեցին՝ պարզվեց, որ նա կին է»,-պատմել է նա։ Հատուայի խոսքերով՝ դա պարզելուց հետո իրենք բաժանվել են, սակայն ինքը ոստիկանություն չէր դիմում, քանի որ «ամուսնու» բարեկամները մի քանի ամիս շարունակ զանգահարում և սպառնում էին։
Ոստիկանների նախնական վարկածով՝ «ամուսինը» (ով պարզվեց, որ կին է) Հատուայի հետ ամուսնացել էր օժիտ ստանալու նպատակով. ամուսնության օրը աղջկա ծնողները նրան 25 հազ. ռուպի (մոտավորապես 480 եվրո) արժողությաբ ավտոմեքենա էին նվիրել։

Индианка через полгода после свадьбы узнала, что ее муж – женщина
Необычная история произошла в штате Орисса. Потрясенная 26-летняя супруга по имени Минати Хатуа рассказала журналистам, что познакомилась с молодым человеком несколько лет назад. В течение какого-то времени они просто встречались и общались. В ходе этих бесед возникла симпатия. Затем жених обратился к ее родителям и попросил руки. Отец и мать девушки дали свое согласие на брак.
Однако после свадьбы супруг Минати Хатуа отказался вступать с ней в интимные отношения, объяснив свое решение религиозными соображениями. Новобрачная не стала спорить, передает «Росбалт». Первые подозрения у девушки появились только после разговора с матерью. Дочь сообщила ей, что полностью счастлива в браке, за исключением одного обстоятельства.
Через некоторое время чувство удивления и недоумения переросло у замужней дамы в твердое желание выяснить, почему избранник отказывается от исполнения супружеского долга. С этой целью Минати Хатуа стала следить за суженым, отправляющимся в ванную комнату. «Тогда-то мои худшие подозрения подтвердились - он оказался женщиной», - с грустью констатировала супруга.
По ее словам, вскоре после этого открытия брак распался. Позднее Хатуа обратилась за помощью полиции и попросила детективов разобраться в данной истории. Сыщики пришли к выводу, что «жених» добивался свадьбы только с одной целью - желая получить богатое приданое, включавшее в себя автомобиль и крупную сумму в 25 тысяч рупий, что составляет около 480 евро.