Մամուլում տեղեկություններ էին տարածվել, թե սահմանադրագետ Հրայր Թովմասյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարար։
«7օր»-ի հետ զրույցում Հրայր Թովմասյանն ասել է, թե նախարար նշանակվում են ՀՀ նախագահի հրամանագրով, իսկ այս պահին նման հրամանագիր չկա։
Հարցին, թե իրեն նախարար նշանակելու վերաբերյալ քննարկումներ և առաջարկ եղե՞լ են, Հրայր Թովմասյանը պատասխանել է՝ այո։
Հրայր Թովմասյան. «Ինձ արդարադատության նախարար նշանակելու առաջարկ եղել է»

В прессе распространилась информация о том, что специалист по конституции Грайр Товмасян назначен на должность министра юстиции РА.
В беседе с «7or» Грайр Товмасян заявил, что на должность министра назначают по указу президента РА, между тем, на данный момент такого указа нет.
На вопрос о том, были ли обсуждения или предложение по поводу его назначения министром, Грайр Товмасян ответил, что были.
Я получил предложение о назначении на должность министра юстиции - Грайр Товмасян