Կառավարությունը սեփական որոշումները կյանքի կոչելու համար հատուկ ջոկատայինների՞ն է օգտագործում
Ըստ դեռևս չճշտված լուրերի՝ այսօր առավոտյան ոստիկանությունը հատուկ ջոկատայինների օգնությամբ Գյումրու կայարանամերձ հրապարակում ցրել է վրացական պետհամարանիշներով ավտոմեքենաների վարորդներին, ովեքեր պատրաստավում էին ավտոերթի դուրս գալ և որպես բողոքի նշան՝ Բավրայի հատվածում փակել Հայաստան-Վրաստան մայրուղին: Լուրերի համաձայն՝ վարորդներից ոմանք բերման են ենթարկվել:
Նշենք, որ երեկ վրացական պետհամարանիշներով ավտոմեքենաների սեփականատերերը հավաքվել էին մարզպետարանի դիմաց՝ Շիրակի մարզպետ Աշոտ Գիզիրյանից պատասխան ստանալու, թե արդյոք կառավարությունը պատրաստվո՞ւմ է զիջումների գնալ՝ կապված վրացական պետհամարանիշներով ավտոմեքենաների մաքսազերծման կարգի խստացման հետ:
Սակայն դրական պատասխան չստանալուց հետո վարորդները որոշել էին ավելի կտրուկ միջոցառումների դիմել՝ փակել Հայաստան-Վրաստան մայրուղին:

Для реализации своих решений правительство использует отряд спецназа?
Согласно еще не уточненной информации, сегодня утром на привокзальной площади Гюмри полиция с помощью отряда специального назначения разогнала водителей автомобилей с грузинскими госномерами, которые собирались выйти на автошествие и в качестве знака протеста перекрыть автомагистраль Армения-Грузия в районе Бавры. Согласно информации, некоторые водители были доставлены в полицейский участок.
Отметим, что вчера владельцы автомобилей с грузинскими номерами собрались у здания областной администрации с целью получить от губернатора Ширакской области Ашота Гизиряна ответ на вопрос, собирается ли правительство идти на уступки по поводу ужесточения порядка растаможки автомобилей с грузинскими госномерами.
Однако, не получив положительного ответа, водители решили пойти на более резкие меры и перекрыть магистраль Армения-Грузия.