Չավուշօղլու. «ՀՀ և Թուրքիայի հարաբերությունները չեն կարգավորվի, մինչև չլուծվի ԼՂ խնդիրը»
Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունները չեն կարգավորվի, մինչև չլուծվի Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցը։ Այս մասին, «haberler.com»-ի փոխանցմամբ, Թուրքիայում անցկացված միջազգային համաժողովի ժամանակ հայտարարել է այդ երկրի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։
Նախարարի խոսքով՝ Հայաստանն «օկուպացրել» է Ադրբեջանի տարածքի 20%-ը։
«Առանց այդ խնդրի լուծման հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մասին խոսք անգամ լինել չի կարող։ Ադրբեջանի խնդիրն անմիջականորեն Թուրքիայի խնդիրն է»,- նշել է Չավուշօղլուն։

О нормализации отношений с Арменией не может быть и речи – глава МИД Турции
Пока не решится конфликт в Нагорном Карабахе, отношения Турции и Армении не улучшатся. Как сообщает «Haberler.com», об этом заявил министр иностранных дел Турции Мевлут Чавушоглу, выступая на международной конференции в городе Газиантеп.
«Без освобождения оккупированных территорий Азербайджана не может идти речи о нормализации турецко-армянских отношений. Проблема Азербайджана является непосредственно проблемой Турции», – сказал Чавушоглу.