Հարություն Քուշկյան. « A/H1N1 գրիպի հետ կապված՝ այս պահին որևէ տագնապալի բան չունենք»
ՀՀ առողջապահության նախարարության մամլո քարտուղար Շուշան Հունանայանը «7օր»-ի հետ զրույցում խոսելով A/H1N1 գրիպով հիվանդի մահվան դեպքի մասին՝ ասել է, որ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը պաշտոնապես այդ հարցի մասին խոսել է «Արմենպրես» գործակալության հետ։
Ըստ «Արմենպրես»-ի՝ նախարարը հաստատել է, որ A/H1N1 գրիպի ախտանշաններով մեկ հիվանդ մահացել է, բայց և հավելել է, որ մահվան պատճառը ոչ թե այդ գրիպն է եղել, այլ խրոնիկական հիվանդությունները։
- Եթե հաստատվի, որ դա այլ տիպի գրիպ է, մենք այդ մասին կտեղեկացնենք: Նրա հիմնական հիվանդությունը, սակայն, եղել է խրոնիկական։ Այս պահին որևէ տագնապալի բան չունենք. ամեն ինչ վերահսկվում է, և ես հույս ունեմ՝ այդպես էլ կշարունակվի,-նշել է Հարություն Քուշկյանը:

Арутюн Кушкян: «По поводу гриппа A/H1N1 на этот момент нет ничего тревожного»
Пресс- секретарь Министерства здравоохранения РА Шушан Унанян в беседе с «7or», говоря о случае смерти больного гриппом A/H1N1, сказала, что министр здравоохранения РА Арутюн Кушкян официально говорил об этом вопросе с агентством «Арменпресс».
Согласно «Арменпресс», министр подтвердил, что с симптомами гриппа A/H1N1 скончался один больной, вместе с тем добавив, что причиной смерти был не грипп, а хронические болезни.
«Если подтвердится, что это был грипп другого типа, мы об этом проинформируем. Однако его основная болезнь была хронической. На этот момент ничего тревожного у нас нет, все контролируется, и я надеюсь, что так и продолжится», - отметил Арутюн Кушкян.