ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Ճապոնիա
Նոյեմբերի 25-27-ը Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Ճապոնիայի կառավարության հրավերով, պաշտոնական այցելությամբ կայցելի Ճապոնիա, ուր նախատեսված են Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումները գահաժառանգ Նարոհիտոյի, ԱԳ նախարար Կացույա Օգատայի հետ:
Նախարար Նալբանդյանը ելույթով հանդես կգա Ճապոնիայի միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտում: Տոկիոյում Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպումներ կունենա նաեւ Ճապոնիայի խորհրդարանում եւ Ճապոնական արտաքին առևտրի կազմակերպությունում:

Министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян посетит Японию
25-27-го ноября министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян, по приглашению правительства Японии посетит страну с официальным визитом. В рамках визита запланированы встречи главы МИД Армении с наследником престола Нарохито, министром иностранных дел Кацуя Огатайи.
Министр Налбандян выступит в Институте международных отношений Японии. Кроме того, в Токио глава МИД РА проведет встречи в парламенте и внешнеторговой организации Японии.