Թուրքիայի զինված ուժերն ավիահարված են հասցրել Իրաքի հյուսիսում Քրդական բանվորական կուսակցության (PKK) դիրքերին: Այս մասին հայտնում է թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը։
F-16 տիպի 10 ռազմական ինքնաթիռ հարվածներ է հասցրել Ավաշին, Բասյան, Քանդիլ, Զափ և Հաքուրք բնակավայրերում քուրք զինյալների դիրքերին:
Թուրքական օդուժը հարվածել է PKK-ի դիրքերին

Турецкие самолеты нанесли авиаудары по курдским формированиям на севере Ирака. Об этом сообщило АР со ссылкой на источники в армии Турции.
Сообщается, что самолеты атаковали объекты в горах Кандиль на границе Ирака и Ирана.
Предположительно, именно там находятся командные пункты Курдской рабочей партии. О жертвах налета и разрушениях пока не сообщается.
Турция нанесла авиаудары по курдам в Ираке