Պուտին. «ԻԼԻՊ–ը ֆինանսավորվում է 40 երկրի կողմից, այդ թվում՝ «քսանյակի» որոշ երկրների» (տեսանյութ)
Անթալիայում այսօր ավարտվել է «մեծ քսանյակի» երկրների գագաթաժողովը։ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ G20–ի իր գործընկերների հետ կիսվել է ահաբեկչության ֆինանսավորման աղբյուրների մասին իր ունեցած տեղեկություններով։
ՌԴ նախագահի խոսքերով՝ ԻԼԻՊ–ը ֆինանսավորվում է 40 երկրի կողմից, այդ թվում՝ «քսանյակի» որոշ երկրների։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24»–ը։
«Մենք գործընկերների հետ այդ հարցը քննարկել ենք։ Հուսով եմ, որ մենք հետագայում ևս կշարունակենք այդ աշխատանքը, որը չափազանց կարևոր է ահաբեկչության դեմ պայքարում»,–G20–ի արդյունքներն ամփոփող ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Պուտինը՝ հավելելով, որ նաև քննարկվել են նավթի անօրինական վաճառքը և դրանից ստացվող եկամուտը կանխելու հարցը։

Путин: «Финансирование ИГ ведется из 40 стран, в том числе – из стран «двадцатки»» (видео)
В Анталии завершился саммит стран «Большой двадцатки». Президент России Владимир Путин сообщил, что поделился с коллегами по G20 сведениями о каналах финансирования терроризма. Кроме того, он заявил, что работа по борьбе с этим будет продолжена.
По словам российского президента, финансирование «Исламского государства» ведется из 40 стран, в том числе и из стран «двадцатки», передает «Россия 24».
«Мы с коллегами этот вопрос обсуждали. Надеюсь, что мы и дальше продолжим эту работу, которая чрезвычайно важна для борьбы с террором», – заявил Путин на брифинге по итогам саммита G20, добавив, что необходимо предотвращать незаконную продажу и получение террористами доходов от нефти и нефтепродуктов.