Լ. Ալավերդյան. «Օլիգարխապոլիան ամենապայծառ տեղում է Հայաստանում»
-Օլիգարխապոլիան ամենապայծառ տեղում է Հայաստանում,-այսպիսի կարծիք է հայտնել ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը։
-Հայաստանը երևի միակ երկիրն է, որտեղ ստվեր չկա, որովհետև բոլորը գիտեն, թե ով ինչ է անում,-որպես դրական՝ հաղորդել է Լ. Ալավերդյանը, ապա շարունակել,- կա անօրինական բիզնես, և կա այն բիզնեսը, որը չի հարգվում, բայց դա ստվեր կոչելը մեծ սխալ կլիներ։

Л. Алавердян: «Олигополия в Армении на самом почетном месте»
«Олигополия в Армении на самом почетном месте», - такое мнение выразила секретарь парламентской фракции РА «Наследие» Лариса Алавердян.
«Армения, наверное, единственная страна, где нет тени, поскольку все знают, кто и что делает» - сказала Л. Алавердян, а затем добавила, что «есть незаконный бизнес, и тот бизнес, который не облагается налогом, но было бы ошибочно называть его тенью».