Պուտինը ՌԴ–ին վախեցնելն անվանել է անհեռանկար զբաղմունք
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանին վախեցնել ոչ ոքի չի հաջողվի։ Նրա խոսքերով՝ դա անհեռանկար զբաղմունք է։
«Ռուս ժողովրդին ընդհանրապես և Դաղստանին՝ առավել ևս, դեռ ոչ ոքի չի հաջողվել վախեցնել. անպետք միջոցներով որևէ փորձ կատարելը, ինչպես իրավաբաններն են ասում, անհեռանկար զբաղմունք է»,–նշել է Պուտինը։
ՌԴ առաջնորդը Դաղստանի գիտական, մշակութային, կրոնական և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն ընդգծել է, որ Ռուսաստանի նպատակը Սիրիայում կամ այլ տեղերում առաջին հերթին ահաբեկչության դեմ պայքարն է։

Путин назвал запугивание России бесперспективным занятием
Президент России Владимир Путин заявил, что запугать Россию никому не удастся, передает РИА «Новости».
«По поводу того, что нас кто-то может запугать, я с вами полностью согласен – российский народ в целом, а Дагестан тем более, запугать вообще никогда никому не удавалось, и это абсолютно покушение с негодными средствами, как юристы говорят, бесперспективное занятие», – сказал Путин.
В ходе встречи с представителями научных, культурных, религиозных и общественных организаций Дагестана Путин подчеркнул, что цель России «и в Сирии, и где бы то ни было – борьба с терроризмом прежде всего».