Է. Շարմազանով. «ՀՀԿ–ն, կարծում եմ, կսատարի ԲՀԿ–ի ներկայացրած թեկնածուին»
ՀՀԿ-ն չի քննարկել, թե ինչպես է քվեարկելու ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնում «Բարագավաճ Հայաստանի» կողմից առաջարդրած Սամվել Բալասանյանի թեկնածությանը։
-Հանրապետականն այդ հարցը չի էլ քննարկել, որովհետև կոալիցիոն հուշագրով ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնը ԲՀԿ-ինն է։ Թե ԲՀԿ-ն ո՞ւմ կառաջադրի, կարծում եմ՝ ԲՀԿ-ի ներքին խնդիրն է,-«7օր»-ին ասել է ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը։
-Մենք «Բարգավաճ Հայաստանի» մեր գործընկերների հետ որևէ հակասություն չունենք, աշխատում ենք նորմալ մթնոլորտում և այդ պաշտոնում էլ հավակնություններ չունենք։ Եթե հավակնություններ ունենայինք, մենք ինքներս կհայտարարեինք,-ասել է Է. Շարմազանովը։ -Հանրապետականը՝ որպես կոալիցիոն ուժ, կարծում եմ, կսատարի ԲՀԿ-ի ներկայացրած թեկնածուին։

Э. Шармазанов: «Думаю, что РПА поддержит кандидата, представленного партией “Процветающая Армения”»
РПА не обсудила как проголосует за кандидатуру  Самвела Баласаняна на вакантную должность вице-спикера НС РА.
«РПА не обсудила этот вопрос, потому что должность вице-спикера НС с коалиционной направленностью принадлежит партии "Процветающая Армения". Думаю, выдвижение чьей-либо кандидатуры является внутренней проблемой партии "Процветающая Армения"», -заявил «7or» секретарь парламентской фракции РПА Эдуард Шармазанов.
«У нас нет противоречий с нашими партнерами из партии "Процветающая Армения", мы работаем в нормальной атмосфере и даже не претендуем на эту должность. Если бы мы претендовали, мы бы сами заявили об этом. РПА, как коалиционная сила, поддержит кандидата, представленного партией "Процветающая Армения"», - добавил Шармазанов.