Վ. Հովհաննիսյան. «Դուք լո՞ւրջ համարում եք, որ մեր երկրում կարողացաք լուծել սոցիալական խնդիրները»
-Դուք ասում եք, թե այս, այս, այս միջոցառումներն իրականացնելով՝ մենք կարողացանք լուծել սոցիալական խնդիրները։ Այսինքն, Դուք լո՞ւրջ համարում եք, որ մեր երկրում կարողացաք լուծել սոցիալական խնդիրները,-Ազգային ժողովում ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանին այսպիսի հարց է ուղղել Դաշնակցություն խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը։ -Եթե դուք Ձեզ արդյունավետ կառավարություն եք համարում, ապա ես չեմ կիսում Ձեր տեսակետը։
-Մենք այս տարի, իրոք, ամբողջ ծավալով պետք է կատարենք այն սոցիալական պարտավորությունները, որոնք ամրագրված են պետական բյուջեի մասին օրենքում։ Այդ առումով պետք է ոչ մեկի մոտ կասկած չլինի։ Դա չի նշանակում, որ մենք լուծում ենք ամբողջ երկրի սոցիալական հավերժ խնդիրները, բայց մենք կատարում ենք այն պարտավորությունները, որոնք ամրագրված են բյուջեով և հաստատված ԱԺ-ի կողմից։
ՀՀ ֆինանսների նախարարն ասել է, որ ճգնաժամի պարագայում քիչ երկրներ են կատարում այն պարտավորությունները, որոնք ստանձնել էին մինչև ճգնաժամը։

В.Ованисян: «Вы серьезно считаете, что в нашей стране смогли решить социальные вопросы»
«Вы говорите, что, осуществляя множество мероприятий, мы смогли решить социальные проблемы. То есть, вы серьезно считаете, что в нашей стране смогли решить социальные вопросы?», - такой вопрос направил в НС министру финансов Армении Тиграну Давтяну лидер фракции АРФД Ваан Ованисян, - если вы себя считаете эффективным правительством, то я не разделяю вашу точку зрения».
«Мы в этом году должны действительно по всему объему осуществить те социальные обязательства, которые закреплены в законе о государственном бюджете. В этом плане ни у кого не должно быть сомнений. Это не означает, что мы решаем вечные социальные проблемы всей страны, но мы выполняетте обязательства, которые закреплены бюджетом и ратифицированы со стороны НС», - отметил Т.Давтян.
Министр финансов сказал также, что в случае с кризисом мало стран выполняют те обязательства, которые взяли на себя до кризиса.
«Мы в этом году должны действительно по всему объему осуществить те социальные обязательства, которые закреплены в законе о государственном бюджете. В этом плане ни у кого не должно быть сомнений. Это не означает, что мы решаем вечные социальные проблемы всей страны, но мы выполняет те обязательства, которые закреплены бюджетом и ратифицированы со стороны НС», - отметил Т.Давтян.