Սիրիայի հակամարտության կարգավորման իրանական ծրագիրը կիրագործվի Մոսկվայի հետ խորհրդակցելուց հետո
Իրանի փոխարտգործնախարար Հոսեին Ամիր Աբդոլահիանը հայտարարել է, որ Սիրիայի հակամարտության կարգավորման Իրանի ծրագիրը կյանքի կկոչվի Մոսկվայի հետ խորհրդակցությունից հետո։ Այս մասին գրում է «Fars»–ը։
Դիվանագետի խոսքերով՝ ռուս պաշտոնյաների հետ խորհրդակցությունները տեղի կունենան մոտ օրերս։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ իրանական կողմը Սիրիայի իշխանություններին այդ երկրի հակամարտության կարգավորման սեփական ծրագիրն է ուղարկել և բացառել է հակամարտության լուծումը առանց այդ գործընթացին անմիջապես Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի մասնակցության։

План урегулирования в Сирии будет выполняться после консультаций с Москвой – МИД Ирана
Замглавы МИД Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян заявил, что план Ирана по урегулированию конфликта в Сирии будет выполняться после консультаций с Москвой, сообщает агентство «Fars».
По его словам, консультации с российскими чиновниками пройдут в ближайшие несколько дней.
Ранее сообщалось, что иранская сторона направила властям Сирии свой план урегулирования кризиса в стране и исключила возможность решения кризиса без участия в этом процессе непосредственно президента Сирии Башара Асада.