ՀԱԿ համակարգողի պատասխանը Ռոբերտ Քոչարյանին
Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանն այսօր «Հայացք» ակումբում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարության վերաբերյալ ասել է.
-Ես հաճույքով կմեկնաբանեի քաղաքակա՛ն հայտարարությունը։ Ցավոք, արված հայտարարությունը որսկանի հայտարարություն է, որսորդի բառապաշար է, որը քաղաքականության մեջ մենք չենք հասկանում, քանի որ սաֆարիների չենք մասնակցել։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը, մեկնաբանելով իր հասցեին Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հնչեցրած մեղադրանքները, հայտարարել էր, թե դրանք աբսուրդային են։
«Տեր-Պետրոսյանի բոլոր ելույթներում իմ մասին հիշատակումների փաստն ինձ հիշեցնում է մի իրավիճակ, որի ականատեսը ես դարձա Աֆրիկայում մի քանի ամիս առաջ: Երեկոյան, խարույկի մոտ որսորդները պատմում էին աֆրիկյան խոշոր կենդանիների որսի սուր դեպքերի մասին պատմություններ: Խոսում էին առյուծների, ընձառյուծների, ցլերի և փղերի ուժի, ճարպկության և վտանգավորության մասին: Ներկաներից մեկը՝ մի եվրոպացի, ամեն պատմությունից հետո հոգոց էր հանում և հավելում, թե ամենավտանգավոր և ուժեղ կենդանին արջն է: Երբ նա դա կրկնեց երրորդ անգամ, ես հետաքրքրվեցի, թե ինչու է արջը նրան այդպես տպավորել: Պարզվեց, որ 5 տարի առաջ որսի ժամանակ արջը նրան բավական ջարդել է: Հավանաբար, ես ինչ-որ կերպ ոգեշնչում եմ Տեր-Պետրոսյանին, քանի որ նա ինձ հաճախ է հիշում»,- մասնավորապես նշել էր Ռ. Քոչարյանը՝ հավելելով, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հիմարությունն արժանի է միայն արհամարհանքի։

Ответ координатора АНК Роберту Кочаряну
Сегодня в клубе «Айацк» координатор Армянского национального конгресса Левон Зурабян сказал относительно заявления Роберта Кочаряна:
«Я бы с удовольствием прокомментировал политические заявления. К сожалению, сделанное заявление является заявлением охотника, это словарный запас охотника, который в политике мы не понимаем, поскольку не участвовали в сафари».
Напомним, что Роберт Кочарян, комментируя обвинения Левона Тер-Петросяна, прозвучавшие в его адрес, заявил, что они абсурдны.
«Сам факт постоянного упоминания обо мне во всех речах Тер-Петросяна напоминает мне ситуацию, свидетелем которой я стал в Африке пару месяцев назад. Вечером вокруг костра охотники рассказывали разные истории об острых эпизодах охоты на крупных африканских животных. Говорили о силе, ловкости, степени опасности львов, леопардов, буйволов и слонов. Один из присутствующих, европеец, после каждой истории вздыхал и добавлял, что самым опасный и сильный из зверей - медведь. Когда он повторил это в третий раз, я поинтересовался, чем это медведь так сильно его впечатлил. Оказалось, что лет 5 назад на охоте медведь его изрядно помял. Наверное, я каким-то образом вдохновляю Тер-Петросяна, поэтому он так часто меня вспоминает», - в частности, отметил Р.Кочарян, добавив, что глупость Тер-Петросяна достойна лишь игнорирования.