Հայոց ցեղասպանությունն ընդունած թուրք գրողը Ադրբեջան է գնում
Ինչպես հաղորդում է «Bakililar.AZ»-ը, Օրհան Փամուկը, ով հրապարակայնորեն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը, մեկնում է Ադրբեջան՝ մասնակցելու Ազգային գրքին մրցանակ շորհելու արարողությանը։
Հրավերն ուղարկվել է Ադրբեջանի մշակույթի և տուրիզմի նախարարությունից։ Արարարողությունը տեղի կունենա եկեղ տարվա գարնանը։
Ընդգծենք, որ Թուրքիայում Փամուկը հետապնդվում էր՝ Հայոց ցեղասպանությունն ընդունելու համար։ Նա աշխարհին հայտնի է իր վեպերով։ 2006թ.-ի Օրհան Փամուկը ստացել է Նոբելյան մրցանակ։

Турецкий писатель, признавший Геноцид армян, едет в Азербайджан
Как сообщает «Bakililar.AZ», Орхан Памук, публично признавший Геноцид армян, поедет в Азербайджан, где примет участие в церемонию вручения премии Национальной книги.
Приглашение было отправлено министерством культуры и туризма Азербайджана. Церемония пройдет весной следующего года.
Отметим, что Памук подвергался преследованиям в Турции из-за признания Геноцида армян. Он известен миру своими романами. В 2006 году Памук получил Нобелевскую премию.