Աուդիտորի որակավորման վկայական է տրվել տասը դիմորդի
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում տեղի ունեցած աուդիտորների որակավորման հերթական  քննության արդյունքները: Քննությանը մասնակցած 16 դիմորդներից որակավորվել են  վեցը: Աուդիտորների որակավորման հանձնաժողովի նիստում որոշում է կայացվել որակավորման վկայական շնորհել նաև Հաշվապահների միջազգային դաշնության անդամ կազմակերպությունների կողմից որակավորված 4 դիմորդի'  ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա:
2009 թվականի ընթացքում անցկացվել է աուդիտորների որակավորման ընդհանուր թվով 6 քննություն, որոնց արդյունքներով  որակավորված աուդիտորի վկայական է շնորհվել  22 դիմորդի:
Հայաստանի Հանրապետությունում ս. թ. նոյեմբերի 17-ի դրությամբ որակավորման վկայական  ունի 106 աուդիտոր:

Свидетельство о квалификации аудиторов выдано10 заявителям
Опубликованы результаты очередного экзамена по квалификации аудиторов, состоявшегося в Министерстве финансов РА. Из 16-ти учувствовавших в экзамене заявителей квалификацию получили 6. На заседании комиссии по квалификации аудиторов было принято решение дать свидетельство о квалификации еще 4 абитуриентам, квалифицированным Международной ассоциацией бухгалтеров.
В течение 2009г. было проведено 6 экзаменов по квалификации аудиторов, по результатам которых свидетельство квалифицированного аудитора получили 22 заявителя.