ՀՀ Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանում քվեարկությունների ժամանակ ձայների 71 դեմ, 25 կողմ, 3 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ մերժվեց պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանի ներկայացրած «2008թ. մարտի 1-2-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների և դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ նոր ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին» ԱԺ որոշման նախագիծը։ Նշենք, որ այս նախագիծը պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում դրական եզրակացության չէր արժանացել։
Նկատենք նաև, որ խորհրդարանում չի ընդունվել նաև պատգամավորներ Սամվել Բալասանյանի և Հակոբ Հակոբյանի ներկայացրած «Եկամտահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցը։
Ազգային ժողովում չընդունվեց

В Национальном собрании не был принят законопроект Л. Алавердян
Во время голосования на шестой сессии четвертого созыва НС РА был отклонен проект решения НС «О создании новой временной комиссии НС по изучению событий, имевших место 1-2-го марта 2008 г. в Ереване и их причин», представленный депутатом Ларисой Алавердян. Отметим, что этот проект не удостоился положительного заключения в постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам.
Заметим также, что в парламенте не был принят также законопроект о внесении изменений в закон РА «О доходах», представленный депутатами Самвелом Баласаняном и Акопом Акопяном.