Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Կոնսուելո Վիդալին
Նոյեմբերի 13-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարԷդվարդ Նալբանյանն ընդունել է Հայաստանում Միավորված ազգերի կազմակերպության մշտական համակարգող, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Կոնսուելո Վիդալին' Հայաստանում իր առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց պաշտոնավարման չորս տարիների ընթացքում տիկին Վիդալի կատարած աշխատանքն ու շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի զարգացման ծրագրերին օժանդակելու համար: Հայաստանի արտգործնախարարը նաեւ կարեւորեց Հայաստանում ՄԱԿ-ի տարբեր գործակալությունների կողմից իրականացվող ծրագրերը:
Կոնսուելո Վիդալն իր հերթին երախտագիտություն հայտնեց ՄԱԶԾ-Հայաստան գերազանց փոխգործակցության համար՝ շեշտելով, որ Հայաստանից հեռանում է ջերմ հուշերով:
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի առաքելության ավարտի կապակցությամբ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Կոնսուելո Վիդալին պարգեւատրեց ԱԳՆ հուշամեդալով:

Эдвард Налбандян принял постоянного координатора ООН в Армении
13-го ноября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял постоянного координатора Организации Объединенных Наций в Армении, постоянного представителя программы развития ООН Консуэло Видаль, в связи с окончанием ее миссии в Армении.
Министр Налбандян высоко оценил работу, проделанную госпожой Видаль в течение четырех лет выполнения миссии, и выразил благодарность за содействие программам развития Армении. Глава МИД Армении также отметил важность программ, осуществляемых в Армении различными агентствами ООН.
В связи с окончанием миссии постоянного координатора ООН в Армении, министр иностранных дел Э. Налбандян наградил Консуэло Видаль памятной медаль.