Հայաստանում խոզի գրիպով վարակվածների թիվը հասել է 11-ի։ Այս մասին «7օր»-ին տեղեկացրել է ՀՀ առողջապահության նախարարի խորհրդական Շուշան Հունանյանը։
-Այսօր երկրում արձանագրվել է H1N1 վիրուսի ախտորոշման 11 դեպք։ Այս պահին վարակվածներից 8-ը պառկած են Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում, իսկ 3-ը դուրս են գրվել։
Շ. Հունանյանը նշել է, որ նախորդ օրվա համեմատ վարակվածների թիվն ավելացել է 5-ով։
-Նրանցից մեկը տաքսու վարորդ է, մնացած 4-ը մեկ ընտանիքի անդամներ են։ Ընտանիքի անդամներից մեկը եկել է Օմսկ քաղաքից և վարակել տան անդամներին։
Խոզի գրիպով վարակվածների թիվը ՀՀ–ում հասել է 11–ի

Число заразившихся свиным гриппом в РА достигло 11
Число заразившихся свиным гриппом в РА достигло 11. Об этом «7or» сообщила советник министра здравоохранения РА Шушан Унанян.
По ее словам, «сегодня в стране обнаружено 11 случаев заражения вирусом гриппа H1N1. На данный момент 8 заразившихся лежат в Инфекционной больнице Норка, 3-ое - выписаны».
Ш.Унанян отметила, что, по сравнению с предыдущим днем, число заболевших увеличилось на 5.
Один из них - водитель такси, остальные 4 - члены одной семьи. Один из членов семьи прибыл из Омска и заразил остальных.