Նոյեմբերի 12-ին Գեղարքունիքի մարզից տեղեկություն է ստացվել, որ նոյեմբերի 6-ին Գավառի Սահրադյան 20 հասցեի բնակիչ, 1953 թ. ծնված Միշա Ղաջոյանը սնդիկի գոլորշուց թունավորվել է և տեղափոխվել Երեւանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, իսկ նրա կինը' 1958 թ. ծնված Անուշ Ղաջոյանը, ստացել է թեթևթունավորվածություն:
Միշա Ղաջոյանը նույն օրը հիվանդանոցում մահացել է:
Տեղում իրավիճակն ուսումնասիրելու նպատակով դեպքի վայր է մեկնել Հայաստանի փրկարար ծառայության բնակչության և տարածքների պաշտպանության վարչության և ՀՀ առողջապահության նախարարության պետական հիգիենիկ հակահամաճարակային տեսչության աշխատակիցներից կազմված օպերատիվ խումբը:
Տանը հայտնաբերվել են սնդիկի հատիկներ, հետազոտության համար օդից նմուշներ են վերցվել:
Թունավորում մահացու ելքով

12-го ноября из Гехаркуникской области получили сообщение, что 6-го ноября житель ул. Сахрадян 20, г. Гавара Миша Гаджоян 1953г. рождения отравился ртутным паром и был доставлен в медицинский центр «Эребуни» города Еревана, а его супруга Ануш Гаджоян 1958г. рождения получила легкое отравление.
Миша Гаджоян в тот же день скончался в больнице.
С целью изучения ситуации на место происшествия прибыла оперативная группа, состоящая из сотрудников управления защиты населения и территорий спасательной службы Армении и государственного гигиенического противоэпидемического надзора.
Дома были обнаружены частицы ртути, на исследование были взяты образцы воздуха.
Отравление с летальным исходом