«Չորրորդ իշխանություն» թերթն այլևս լույս չի տեսնի. այժմ այն դարձել է «Չորրորդ ինքնիշխանություն»
-Հաջորդ որոշումը պետք է լինի, որ Շողերը թերթ չտպագրի։ Դա՛ է իրենց ասածը։ Բայց Շողերը թերթ տպելո՛ւ է։ Իմ ասածն էլ սա՛ է,- «7օր»-ին փոխանցել է «Չորրոդ իշխանություն» թերթի գլխավոր խմբագիր Շողեր Մաթևոսյանը,- նրանք իրենց ֆինանսական վեճը տարել են արդեն քաղաքական հարթություն։ Իրենք իրավունք չունեին արգելել տպագրել «Չորրորդ իշխանությունը»։
Նշենք, որ նոյեմբերի 10-ից «Չորրորդ իշխանությունն» այլևս լույս չի տեսնում։ Այսուհետ այն կտպագրվի «Չորրորդ ինքնիշխանություն» անվանմամբ, սակայն նույն խմբագրակազմով։
Ներկայացնելով այս ամենի նախապատմությունը՝ Շ. Մաթևոսյանը «7օր»-ին ասել է, որ նախկինում «Գինդ» տպարանը հայցով դիմել էր դատարան առ այն, որ «Չորրոդ իշխանության» հրատարակիչ «Օգոստոս» գործակալությունն իրենց գումար է պարտք։ Սակայն երբ դրանից հետո թերթը սկսել է հրատարակել մեկ այլ կազմակերպություն, դատարանը որոշել է ընդհանրապես արգելել որևէ այլ կազմակերպության կողմից «Չորրորդ իշխանության» տպագրումը։ Խմբագրակազմն էլ որոշել է թերթն այլ անվանումով հրատարակել։
-Նրանց ցանկությունն այն է եղել, որ «Չորրորդ իշխանությունը» չտպագրվի։ «Չորրորդ իշխանություն» չի՛ տպագրվում, փոխարենը տպագրվում է «Չորորդ ինքնիշխանությունը»,- ասել է թերթի գլխավոր խմբագիրը,- կարծում եմ՝ սա ներքևից բարձրացող պատվեր է։ Ինձ թվում է՝ «Գինդ» տպարանը որոշել է իշխանություններին շատ խիստ դուր գալ, որը, չգիտեմ, նրանց դուր գալի՞ս է, թե՞ ոչ։ Կամ էլ իշխանության ինչ-որ մի թև մյուս թևի հետ ինչ-որ հաշիվներ է լուծում, կամ իրար են ուզում «Չորրորդ իշխանության» միջոցով վնաս տալ։ Ես չեմ հասկանում ու ինձ չի՛ էլ հետաքրքրում։

Газета «Чоррорд ишханутюн» больше не выходит - теперь она стала «Чоррорд инкнишханутюн»
«Следующим решением должно быть то, чтобы Шогер больше не издавала газеты. Это их слова. Но Шогер будет ее издавать. А это уже мои слова», -  передала «7or» главный редактор газеты «Чоррорд ишханутюн» Шогер Матевосян, - они уже перенесли свой финансовый конфликт на политическую плоскость. Они не имеют права запрещать издавать «Чоррорд ишханутюн».
Отметим, что с 10-го ноября «Чорорд ишханутюн» больше не издается. Теперь он будет издаваться под названием «Чоррорд инкнишханутюн», но в том же редакторском составе.
Представляя предысторию всего этого, Ш.Матевосян сказала «7or», что в прошлом типография «Гинд» с иском обратилась в суд в связи с тем, что издатель «Чорорд ишханутюн» агентство «Огостос» имеет перед ними задолженность. Однако после того, как газету начала издавать другая организация, суд принял решение о запрещении любой другой организации печатать «Чоррорд ишханутюн». Редакция приняла решение издавать газету под другим названием.
«Они хотели, чтобы «Чоррорд ишханутюн» не издавался. «Чоррорд ишханутюн» не издается, зато издается «Чоррорд инкнишханутюн», - сказала главный редактор газеты, - думаю, что это поступающий снизу заказ. Мне кажется, что типография «Гинд» решила понравиться властям. Но я  не знаю, нравится им, или нет. Или одно властное крыло сводит с другим какие-то счеты, или хотят нанести друг другу вред посредством «Чоррорд ишханутюн». Я не понимаю, и меня даже не интересует».