Արմեն Աշոտյան. «Այլևս պատգամավոր չլինելով՝ ժամանակ չունեմ հետևելու ընթացիկ քաղաքականությանը»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել է 2010թ.-ի բյուջեի նախագծին։ Պատասխանելով «7 օր»-ի այն հարցին, թե հաջորդ տարի հնարավոր համարու՞մ է հայ-թուրքական սահմանի բացումը՝ նախարարն ասել է. «Այլևս պատգամավոր չլինելով՝ ժամանակ չունեմ հետևելու ընթացիկ քաղաքականությանը։ Կարծում եմ, որ արտաքին քաղաքականության բնագավառում պետությունը, ներկայիս իշխանությունները արել են մաքսիմալ հնարավորը։ Մնացյալը ժամանկի խնդիր է։ Կապրենք, կտեսնենք»։

Армен Ашотян: «Не будучи больше депутатом, у меня нет времени следить за текущей политикой»
Сегодня во время встречи с журналистами министр образования и науки РА Армен Ашотян коснулся также проекта бюджета 2010-го года. Отвечая на вопрос «7or» о том, считает ли он вероятным открытие в следующем году армяно-турецкой границы, министр сказал: «Не будучи больше депутатом, у меня нет времени следить за текущей политикой. Думаю, что области внешней политики государство, нынешние власти сделали максимально возможное. Остальное - проблема времени. Поживем - увидим».