Ռոբերտ Քոչարյանին ցանկանում են Հաագայի դատարան ներկայացնել մարդկության դեմ կատարած հանցագործությունների համար
Հայ ազգային կոնգրեսը վաղուց հայտնել է, որ ցանկանում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ներկայացնել Հաագայի դատարան։ Այդ նպատակով նաև ստորագրահավաք էր կազմակերպվել։ Այսօր «7օր»-ին ՀԱԿ անդամ Դավիթ Շահնազարյանն ասել է, որ Ռ. Քոչարյանին Հաագայի դատարան են ներկայացնելու մարդկության դեմ կատարած հանցագործությունների համար։ Մոտ 400 էջից բաղկացած հայցադիմումը դեռևս թարգմանվում է։

АНК хочет, чтобы Роберт Кочарян предстал перед Гаагским судом за преступления против человечества
АНК давно заявлял, что хочет, чтобы второй президент РА Роберт Кочарян предстал перед Гаагским судом. С этой целью он организовал также сбор подписей. Сегодня член АНК Давид Шахназарян сказал «7or», что в Гаагскому суду Роберта Кочаряна представят за преступления против человечества. Состоящий из около 400 страниц иск пока что переводится на английский язык.