Մեկնարկել է ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցն ԱՄՆ
Այսօր մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Կառավարության ղեկավարն ԱՄՆ-ում է «Արմթեք 2009» գործարար համաժողովին մասնակցելու նպատակով։ Այցի առաջին օրը Տիգրան Սարգսյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է «Լինսի» հիմնադրամի նախագահ Ջեյ Ռաքոուին և առաջին փոխնախագահ Հարութ Սասունյանին։ Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի Հանրապետության և հիմնադրամի միջև համագործակցության հարցերը։
Բարձր տեխնոլոգիաների զարգացմանը նվիրված «Արմթեք 2009» համաժողովը տեղի է ունենալու «Սիլիկոնային հովտի» կենտրոն Սան Հոզե քաղաքում։ Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը գլխավորում է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Начался рабочий визит возглавляемой премьер-министром РА делегации в США
Сегодня начался рабочий визит возглавляемой премьер-министром РА делегации в Соединенные Штаты Америки. Глава правительства находится в США для участия в бизнес-форуме «Армтек-2009». В первый день визита Тигран Саркисян встретился с председателем фонда «Линси» Джей Раков и первым зампредседателя Арутом Сасуняном. Собеседники обсудили вопросы сотрудничества между Республикой Армения и фондом.
Посвященный высоким технологиям форум «Армтек 2009» состоится в центре «Силиконовой долины» г. Сан-Хосе. В составе возглавляемой премьер-министром РА делегации - руководитель аппарата правительства РА Давид Саркисян, министр экономики РА Нерсес Ерицян, представители аппаратов правительства и министерств, другие должностные лица.