Այսօրվանից Հայաստանում մեկնարկում է Օրանժ Արմենիա (Orange Armenia) երրորդ բջջային օպերատորի գործունեությունը: Orange-ը հանդիսանում է ֆրանսիական France Telecom ընկերության ապրանքանիշը: Հայաստանում ընկերությունը մատուցելու է բջջային կապի և ինտերնետի ծառայություններ:
France Telecom ընկերության նախագահ Դիդյե Լոմբարը ցուցաբերած աջակցության համար շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի իշխանություններին, նշելով, որ միանգամայան բավարարված է նաև ընկերության հայաստանյան թիմի կատարած աշխատանքներից։
Իսկ France Telecom-ի գործադիր տնօրեն Օլաֆ Սուանտին անդրադարձավ այն նորամուծություններին որոնք ընկերությունը առաջարկելու է իր հաճախորդներին։ Մասնավորապես կա նախագիծ բջջային հեռախոսի միջոցով ունենալու «անձնական ինտերնետ»։ Ինչ վերաբերում է բուն ինտերնետ ծառայություններին, ապա դրանք մատուցվելու երկու փաթեթների միջոցով՝ 9000, 16000 և 20000 դրամ ամսական սակագներով:
«Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան նշեց, որ France Telecom-ը Հայաստանում ունի ամենամեծ 3G+ ցանցը:
Այս շաբաթվանից սկսած գործելու են ընկերության 13 սպասարկման կետեր, ինչպես նաև բազմաթիվ վճարման կետեր, որոնց թիվն ընկերությունը նպատակ ունի հասցնել 3000-ի: Խոսելով մրցակցային կարողությունների մասին՝ Դյութուան նշեց, որ Orange-ը նպատակադրված է շուկայում դառնալ առաջատար։ Ինչ վերաբերում է բջջային կապի մատուցված ծառայությունների սակագտներին, ապա դրանք կախված են լինելու սակագնային պլանից։ Ըստ այդմ՝ մեկ րոպեի արժեքը լինելու է 5-40, sms-ի արժեքը՝ 5-15 դրամ։ Մինչև տարվա վերջ յուրաքանչյուր օր առաջին զանգի առաջին րոպեն լինլու է անվճար։ Իսկ բաժանորդագրվելով «Ամեն ամիս» սակագնային պլանին՝ բաժանորդները կկարողանան ձեռք բերել հեռախոսներ առավել էժան գներով:
«Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրենը նաև տեղեկացրեց, որ նոյեմբերի 4-ի դրությամբ արդեն գրանցվել են 65000 բաժանորդներ:
Օրանժ Արմենիայի գործունեությունը մեկնարկեց

С 5-го ноября в Армении начинается деятельность третьего сотового оператора «Оранж Армения» (Orange Armenia). Orange является товарным знаком французской компании France Telecom. В Армении компания будет оказывать услуги сотовой связи и Интернета.
Председатель компании France Telecom Дидье Ломбар выразил благодарность властям Армении за оказанное содействие, отметив, что однозначно удовлетворен также работой, проделанной армянской командой компании.
А исполнительный директор France Telecom Олаф Суанти коснулся тех новшеств, которые компания предложит своим клиентам. В частности есть проект предоставления «личного Интернета» посредством мобильного телефона. Что касается собственно Интернет услуг, то они будут предоставляться посредством двух пакетов: с тарифом 9000, 16000 и 20000 драм/месяц.
Генеральный директор «Оранж Армения» Бруно Дютуа отметил, что France Telecom имеет в Армении самую широкую 3G+ сеть.
Начиная с этой недели, будут действовать 13 центров обслуживания компании, а также многочисленные центры оплаты, число которых компания хочет довести до 3000. Говоря о конкурентных способностях, Дютуа не скрыл, что Orange намерен стать лидером на рынке. Что касается расценок на предоставление услуг мобильной связи, то они будут зависеть от тарифного плана. Согласно ему, стоимость одной минуты будет составлять 5-40 драмов, одной SMS - 5-15 драмов. До конца года ежедневно первая минута первого звонка будет бесплатной. А став абонентом тарифного плана «Каждый месяц», можно будет приобрести телефоны по более низким ценам.
Генеральный директор «Оранж Армения» сообщил также, что по состоянию на 4-ое ноября уже зарегистрировались 65000 абонентов.
Началась деятельность "Оранж Армения"