Հանրապետական պատգամավորը ողջունել է Աբդուլլա Գյուլին
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության պատգամավոր Արտակ Դավթյանը ողջունել է Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլա Գյուլին.
-Որպես ԱԺ պատգամավոր՝ ուղղակի ողջունում եմ պարոն Գյուլին, որ ինքն իրականում իր քայլերով նպաստել է և նպաստում է, որպեսզի հայ-ադրբեջանական հարցի խաղաղ կարգավորումը լինի առավելագույնս արդարացի և միջազգային իրավունքի նորմային համապատասխան,- «Դուպլեքս» մամուլի ակումբում ասել է Ա. Դավթյանը։
Նրա խորին համոզմամբ՝ նաև Թուրքիայի հետ հարաբերություններ հաստատելը «կօգնի ղարաբաղյան հարցի կարգավորմանը», քանի որ Ադրբեջանը տեսնելով, որ Թուրքիան առանց իր կարծիքը հաշվի առնելու՝ Հայաստանի հետ հարաբերություններ է հաստատում, ի վերջո կհասկանա, որ Ադրբեջան ու Թուրքիա պետությունների շահերը տարբեր հասկացություններ են։

Депутат парламента от Республиканской партии Армении Артак Давтян приветствовал президента Турции Абдуллу Гюля.
«Как депутат НС, просто приветствую господина Гюля, что он в действительности своими шагами способствовал и способствует тому, чтобы мирное урегулирование армяно-азербайджанского вопроса было максимально справедливым и соответствовало нормам международного права», - сказал в пресс-клубе «Дуплекс» А.Давтян.
По его глубокому убеждению, установление отношений с Турцией также «поможет урегулированию карабахского вопроса», так как Азербайджан, видя, что Турция без спроса на то его мнения устанавливает с Арменией отношения, наконец, поймет, что интересы азербайджанского и турецкого государств - это разные понятия.
Депутат-республиканец приветствовал Абдуллу Гюля