Լյուդմիլա Սարգսյան. «Արտառոց ոչինչ ՍԴՀԿ–ում տեղի չի ունենում»
-Արտառոց ոչինչ ՍԴՀԿ-ում տեղի չի ունենում,- այսօր «7օր»-ին ասել է Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը։ Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ «Ժառանգություն» կուսակցության նախկին անդամ Վարդան Խաչատրյանին ՍԴՀԿ ընդունելու, իսկ 7 օր անց կուսակցական անդամությունից նրան զրկելու հետ կապված՝ ՍԴՀԿ-ում տարակարծություններ եղան։ Մասնավորապես ՍԴՀԿ մամլո խոսնակ Նարեկ Գալստյանը «7օր»-ին ասել էր, որ Վարդան Խաչատրյանը շարունակում է մնալ ՍԴՀԿ անդամ, քանի որ կուսակցության կենտրոնական վարչությունն է իրավասու՝ որոշելու կուսակցական անդամությունից զրկելու հարցը։
«Ամենյան հավանականությամբ, կենտրոնական վարչությունը, որը ղեկավարում է աշխարհի 22 երկրների տեղական համայքների Հնչակյան կուսակցությունը, այդ վճիռը կբեկանի, և Վարդան Խաչատրյանը կմնա կուսակցության անդամ»,- ասել էր Ն. Գալստյանը։
Այսօր «7օր»-ի թղթակցի հետ զրույցում ՍԴՀԿ ատենապետը վերահաստատել է, որ Վ. Խաչատրյանն այլևս ՍԴՀԿ անդամ չէ՝ պարզաբանելով, որ իրենք կանոնադրության խախտում էին թույլ տվել և ուղղել են այդ սխալը։
Ինչ վերաբերում է կուսակցության մամլո խոսնակին, ապա Լ. Սարգսյանն ասել է, որ Ն. Գալստյանը մոլորության մեջ է գցել հանրությանը.
-Կուսակցության մամլո խոսնակը բացթողում է կատարել, որի համար մենք նրա հետ զրույց ենք ունեցել և բացատրել, որ նա առանց մեզ հետ համաձայնեցնելու որևիցե մի լուր հայտնելու իրավունք չունի։ Նա ներկայացնում է հայաստանյան կառույցը, մե՛ր մամլո խոսնակն է, և ինքը, ընդամենը, մոլորության մեջ է գցել։

Людмила Саркисян: «Ничего чрезвычайного в СДГП не происходит»
«Ничего чрезвычайного в СДГП не происходит», - сказала «7or» лидер Социально-демократической гнчакской партии Людмила Саркисян. Напомним, что несколько дней назад в СДГП были разногласия в связи с тем, что бывший член партии «Наследие» Вардан Хачатрян был принят в СДГП, а 7 дней спустя исключен из партии. В частности пресс-секретарь СДГП Нарек Галстян сказал «7or», что Вардан Хачатрян продолжает оставаться членом СДГП, поскольку вопрос исключения из партии правомочно решать центральное правление партии.
«По всей вероятности, центральное правление, которое руководит структурами Гнчакской партии в местных общинах в 22 странах, отменит это решение и Вардан Хачатрян останется в рядах партии», - сказал Н. Галстян.
Сегодня в беседе с корреспондентом «7or» лидер СДГП подтвердил, что В. Хачатрян больше не является членом СДГП, пояснив, что они допустили нарушение устава и исправили эту ошибку.
Что касается пресс-секретаря партии, то Л. Саркисян сказала, что Н. Галстян ввел общество в заблуждение:
«Пресс-секретарь партии сделал упущение, из-за которого мы с ним беседовали и объяснили, что он не имеет права распространять какую-либо новость без согласования с нами. Он представляет структуру Армении, он - наш пресс-секретарь и он, всего лишь, ввел в заблуждение», - отметила она.