Դավիթ Հակոբյան. «...նրանք շարունակում էին Լևոն Տեր–Պետրոսյանի հետ քոչարի պարել»
-Ես բոլոր հավակնորդներին սիրում եմ որպես իմ եղբայրներ, որպես իմ ազգի երեխաներ։ Ոչ մեկի նկատմամբ ես կոմպրոմատային մարտավարություն կիրառելու իրավունք չունեմ,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ խոսելով մայրաքաղաքի թիվ 10 ընտրատարածքում ՀԱԿ ներկայացուցիչ Նիկոլ Փաշինյանի՝ պատգամավորության թեկնածու առաջադրվելու մասին՝ ասել է նույն ընտրատարածքում պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Դավիթ Հակոբյանը։
-Փաշինյան Նիկոլի հետ մենք կանգնած ենք եղել միևնույն հարթակի վրա միայն այն տարբերությամբ, որ երբ վճռական պահին ես, սպիտակ լայլաղն առած, քոչարի պարելու փոխարեն պահանջում էի «շտուրմ», նրանք շարունակում էին Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ քոչարի պարել։
ՀՀ գլխավոր մարքսիստը հանրապետության նախագահին կոչ է արել ներողամիտ լինել և Նիկոլ Փաշինյանին ազատ արձակել, որպեսզի նա մտնի քաղաքական մարաթոն։

Давид Акопян: «...они продолжали танцевать с Левоном Тер-Петросяном кочари»
«Я люблю всех претендентов как своих братьев, детей моей нации. Я не имею права применять к кому-либо тактику компроматов», - говоря во время встречи с журналистами о выдвижении представителя АНК Никола Пашиняна кандидатом в депутаты на ИУ №10, сказал кандидат в депутаты от того же избирательного участка Давид Акопян.
«С Николом Пашиняном мы стояли на тех же подмостках, только с той разницей, что когда я в решающий момент требовал «штурма» вместо того, чтобы, взяв в руки белый платочек, танцевать кочари, они продолжали с Левоном Тер-Петросяном его танцевать», - отметил он.
Главный марксист РА призвал президента страны быть снисходительным и освободить Никола Пашиняна, чтобы он вошел в политический марафон.