Գագիկ Ծառուկյանի մամլո խոսնակ. «Առանց Սփյուռքի ՀՀ–ն կարծես անթև մի թռչուն լինի»
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահի մամլո խոսնակ Խաչիկ Գալստյանը լրագրողներին ասել է, որ Սփյուռքը և՛ մեր դժբախտության, և՛ հպարտության, և՛ հզորության խորհրդանիշն է։
-Առանց Սփյուռքի ՀՀ-ն կարծես անթև մի թռչուն լինի։ Բնականաբար, Սփյուռքը մեր հարստությունն է այս պահի դրությամբ, և Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների խորացումը և դրան գումարած՝ Արցախ եռամիասնությունը Հայաստանի, հայ ժողովրդի ազգային անվտանգության առաջնահերթ առանցքը պետք է հանդիսանա,- ասել է Խ. Գալստյանը՝ նշելով, որ Հայաստան համահայկական հիմնադրամի մոտակա հեռուստամարաթոնը ևս կապացուցի, որ «հանուն Շուշիի, հանուն Ղարաբաղի, հանուն Հայաստանի և հայ ժողովրդի հայության բոլոր հատվածները միասնական ու միակամ են»։

Пресс-секретарь председателя партии «Процветающая Армения» Хачик Галстян сказал журналистам, что» Диаспора - символ и нашего несчастья, и гордости, и мощи».
«Без Диаспоры РА подобна бескрылой птице. Естественно, на данный момент Диаспора - наше богатство, и углубление отношений Армения-Диаспора и плюс к этому Арцах - то триединство, которое должно выступать в качестве первостепенной основы национальной безопасности Армении, армянского народа», - сказал Х.Галстян, отметив, что предстоящий телемарафон Всеармянского фонда «Армения» также докажет, что «во имя Шуши, во имя Карабаха, Армении и армянского народа все части армянства сплочены и единодушны».
Пресс-секретарь Гагика Царукяна: «Без Диаспоры РА подобна бескрылой птице»