Հայ-քուվեյթյան քաղաքական խորհրդակցություններ Քուվեյթի ԱԳՆ-ում
Հոկտեմբերի 26-ին Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանի եւ Քուվեյթի ԱԳ նախարարի տեղակալ Խալեդ Ջարալլահի միջեւ Քուվեյթի ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպմամբ մեկնարկեց հայ-քուվեյթյան քաղաքական խորհրդակցությունների հերթական փուլը:
Կողմերը քննարկեցին առաջիկայում Քուվեյթի Պետություն Հայաստանի Նախագահի կատարելիք այցի նախապատրաստական աշխատանքները, ստորագրվելիք փաստաթղթերի կատարման ընթացքն ու երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր: Առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման եւ խորացման առումով երկուստեք կարեւորվեց տնտեսական բնույթի համաձայնագրերի ստորագրումը:
Պարոն Կիրակոսյանը ներկայացրեց Հայաստանի քաղաքականությունը հարեւան երկրների նկատմամբ, մասնավորապես' հայ-թուրքական հարաբերությունների ներկա փուլն ու արցախյան հիմնահարցի կարգավորման վերջին զարգացումները, նաեւ' տարածաշրջանային հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր: Քուվեյթյան կողմը բարձր գնահատեց հարեւան երկրների հետ հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված Հայաստանի քաղաքականությունը:
Քուվեյթի ԱԳ նախարարի տեղակալն իր հերթին անդրադարձավ հարեւան երկրների, մասնավորապես' Իրանի, Իրաքի եւ Սաուդյան Արաբիայի հետ համագործակցության խնդիրներին, լուսաբանեց Քուվեյթի արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններն ու Ծոցի համագործակցության խորհրդի շրջանակներում վարվող քաղաքականությունը:

Армяно-кувейтские консультации в МИД Кувейта
Подготовительные работы к предстоящему визиту президента Армении в Кувейт, ход выполнения подписываемых документов и вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений обсудили в ходе встречи заместитель министра иностранных дел Кувейта Халед Джараллахи и заместитель главы МИД Армении Арман Киракосян.
В плане развития и углубления торгово-экономических связей стороны подчеркнули важность подписания соглашений экономического характера. Кувейт высоко оценивает политику Армении, направленную на урегулирование отношений с соседними странами, заявил Джараллахи
Замглавы МИД Армении представил политику Армении в отношении соседних стран, в частности, нынешний этап армяно-турецких отношений и последние процессы вокруг урегулирования арцахской проблемы, а также вопросы, представляющие региональный интерес.
В свою очередь, замглавы МИД Кувейта коснулся вопросов сотрудничества с соседними странами, в частности, Ираном, Ираком и Саудовской Аравией, представил приоритетные направления внешней политики Кувейта и политику, проводимую в рамках Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива.