Կարապետ Ռուբինյանը չի բացառել, որ ՀՅԴ–ն և ՀԱԿ–ը կդառնան բնական դաշնակիցներ
Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ, «Հայ ազգային կոնգրեսի» անդամ Կարապետ Ռուբինյանը «Հայելի» ակումբում «7օր»-ին ասել է, որ ստեղծված իրավիճակից որպես միակ ելք է տեսնում սահմանադրական կարգի վերականգնումն ու նոր ընտրությունների անցկացումը, որի ուղղությամբ, սկսած նախորդ նախագահական ընտրություններից, պայքարում է ՀԱԿ-ը։ Իսկ այսօր այդ պահանջը շատ ավելի հրամայական է դարձել, և «այլ մոտիվացիայով դրդված՝ բոլոր քաղաքական ուժերը գալիս են այդ պահանջի կողքը կանգնելու»։
-Վերջին իրադարձությունները ևս մեկ ապացույցն են այն բանի, թե ինչքան վտանգավոր է երկրի համար, երբ իշխանությունը զավթվում է մի խումբ արկածախնդիր թալանչիների կողմից,- ասել է Կ. Ռուբինյանը՝ անդրադառնալով Ցյուրիխում Հայաստանի և Թուրքիայի միջև արձանագրությունների ստորագրման փաստին։
ՀԱԿ անդամը նաև նշել է, որ չի բացառվում, որ իրենք և ՀՅ Դաշնակցությունն իշխանափոխության հարցում դառնան բնական դաշնակիցներ.
-Եթե իրենք այդ ուղով գնան և հստակեցնեն իրենց պահանջները, այդ հարցում ՀԱԿ-ի հետ կդառնան բնական դաշնակից, ինչը շատ լավ կլինի։ Չեմ բացառում, որ այդպիսի վիճակ ստեղծվի։ Ոչ միայն չեմ բացառում, ուզում եմ ձեզ հիշեցնել, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հենց այդպիսի ճակատ ստեղծելու առաջարկությամբ է հանդես եկել։

Карапет Рубинян не исключил, что АРФД и АНК станут естественными союзниками
Бывший зампредседателя НС, член АНК Карапет Рубинян с клубе «Айели» сказал «7or» , что «единственным выходом из создавшейся ситуации» он видит в восстановлении конституционного порядка и проведении новых выборов, в направлении которого, начиная с президентских выборов предыдущего года, ведет борьбу АНК, а сегодня это требование стало больше велением времени и «с другой мотивацией все политические силы идут встать рядом с этим требованием».
«Последние события еще раз являются свидетельством того, насколько опасно для страны, когда власть оккупируется со стороны группы авантюрных людей, грабящих народ», - сказал Рубинян, касаясь факта подписания протоколов в Цюрихе между Арменией и Турцией.
Член АНК также отметил, что не исключается, что в вопросе смены власти они и АРФД станут естественными союзниками.
«Если они пойдут по этому пути и сделают более четкими свои требования, то в этом вопросе могут стать с АНК естественным союзником, что будет очень хорошо. Не исключаю, что такая ситуация создастся. Не только не исключаю, но и хочу вам напомнить, что Левон Тер-Петросян выступил именно с предложением создания такого фронта», - заявил экс-замглавы парламента Армении.