Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 30-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստան' մասնակցելու դեկտեմբերի 1-2-ը Աստանայում կայանալիք Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) 7-րդ գագաթնաժողովին:
Այցի շրջանակներում Հանրապետության ղեկավարը կունենա նաև երկկողմ հանդիպումներ։ Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Նախագահը կմեկնի Աստանա ԵԱՀԿ գագաթնաժողովին

30 ноября президент Армении Серж Саргсян отправится с рабочим визитом в Астану, где примет участие в предстоящем 1-2 декабря в столице Казахстана 7-м саммите Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ).
В рамках визита, Серж Саргсян проведет ряд двусторонних встреч. Об этом сообщили в пресс-службе президента РА.
Президент РА отбудет в Астану на саммит ОБСЕ