Արմեն Ռուստամյան. «…երթին մասնակցում է առնվազն 50 000 մարդ»
ՀՅԴ նախաձեռնած երթը շարունակվում է Բաղրամյան պողոտայով։ Բողոքի ակցիայի մասնակիցներն Սերժ Սարգսյանին ուղղված նամակը փոխանցել են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանին։ «7օր»-ի այն հարցին, թե արդյո՞ք այս ակցիաները կարող են ինչ-որ կերպ ազդեցություն ունենալ, և հայ-թուրքական արձանագրությունները չստորագրվեն, նա պատասխանել է, որ արձանագրությունները դեռ առաջին փուլն են, և դրանից հետո դեռ շատ գոծընթացներ կան։
ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանն էլ նշել է, որ չնայած նշում են, որ 3500 հոգի է մասնակցում այս երթին, բայց առնվազն 50 000 մասնակից կա։

Армен Рустамян «...в шествии участвует как минимум 50 000 человек»
Шествие АРФД продолжается по проспекту Баграмян. Участники акции письмо, направленное Сержу Саргсяну, передали руководителю аппарата президента РА Карену Карапетяну. На вопрос «7or» может ли проведение этой акции каким-либо образом иметь влияние, в результате чего армяно-турецкие протоколы не будут подписаны, Карапетян ответил, что «протоколы - это пока первый этап, после этого предстоит еще много процессов».
Член Верховного органа АРФД Армен Рустамян отметил, что несмотря на то, что подчеркивают, что в шествии принимает участие 3500 человек, однако как минимум есть 50 000 участников.