Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Քիշինև
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր օրվա երկրորդ կեսին մեկնել է Քիշինև' մասնակցելու ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին:
Մոլդովայի մայրաքաղաքում նախատեսված է նաև Սերժ Սարգսյանի բանակցությունները Ադրբեջանի Նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ' Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ: Մոլդովայում տեղի կունենա նաեւ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության եւ Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպումը:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան կվերադառնա հոկտեմբերի 9-ի ուշ երեկոյան:

Делегация, возглавляемая Сержем Саргсяном, направилась в Кишинев
Делегация, возглавляемая Сержем Саргсяном, сегодня во второй половине дня направилась в Кишинев для участия в саммите глав стран СНГ.
В столице Молдовы предусмотрены также переговоры Сержа Саргсяна с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым вокруг урегулирования Нагорно-карабахского конфликта. В Молдове состоится также трехсторонняя встреча президентов Армении, России и Азербайджана.