Պուտինի ստորագրմանն է ներկայացվել Հարավային Օսիայի հետ համագործակցության պայմանագիրը
Ռուսաստանի կառավարությունը պետության ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի ստորագրությանն է ներկայացրել Հարավային Օսիայի հետ համագործակցության ու ինտեգրման պայմանագիրը։ Այս մասին այսօր նշվել է կառավարության կայքում։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ պայմանագիրը կնքվում է 25 տարով՝ «այն հետագա տասնամյակներում երկարաձգելու հնարավորությամբ»։
Փաստաթուղթը ենթադրում է նաև պաշտպանության ու անվտանգության ընդհանուր տարածություն ձևավորելը, հակազդեցություն կազմակերպված հանցագործությանը։

На подпись Путину представлен договор о союзничестве с Южной Осетией
Правительство России представило на подпись главе государства Владимиру Путину договор о союзничестве и интеграции с Южной Осетией. Как передает РИА «Новости», об этом сообщается на сайте кабмина РФ.
Как отмечается в справке к документу, договор заключается сроком на 25 лет «с возможностью его продления на последующие десятилетние периоды».
«В развитие договора будут заключены отдельные соглашения по перечисленным в нём направлениям сотрудничества, в том числе по вопросам формирования общего пространства обороны и безопасности, противодействия организованной преступности», – отмечается также в справке.