ԼՂՀ նախագահը հանդիպումներ է անցկացնում Փարիզում
Լոս Անջելեսում կայացած համազգային հեռուստամարաթոնի ավարտից հետո Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ժամանել է Փարիզ:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդագրության համաձայն, նոյեմբերի 27-ին Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանի հետ:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղին և նրա ղեկավարին՝ Եվրոպայում «Հեռախոսամարաթոն-2010»-ի աշխատանքները բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար: Հանդիպման ժամանակ արծարծվել են նաև ԼՂՀ-ում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նոյեմբերի 28-ին ԼՂՀ նախագահը Փարիզում հանդիպում է ունեցել գործարար   և բարերար Վարդան Սիրմակեսի հետ:  Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նույն օրը Փարիզի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ Մայր տաճարում Բակո Սահակյանը մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագին, որը մատուցել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն:
Երկրի ղեկավարը մասնակցել է Ֆրանսահայ բժիշկների միության տարեկան հավաքին: Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել ներկաներին՝ Արցախին մշտապես սատարելու համար, նշելով, որ միությունը կարևոր դեր ունի մեր հանրապետությունում բժշկության զարգացման գործում: Քննարկվել են նաև առողջապահության ոլորտում հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Президент НКР проводит встречи в Париже
После завершения общенационального телемарафона в Лос-Анджелесе президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян прибыл в Париж.
Согласно сообщению главного информационного управления аппарата президента НКР, 27 ноября Бако Саакян встретился с членом Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан», директором филиала фонда во Франции Петросом Терзяном.
Президент выразил признательность филиалу фонда и его руководителю за организацию работ «Фонотона-2010» в Европе на высшем уровне. В ходе встречи были затронуты также вопросы, связанные с реализацией в НКР различных программ.
28 ноября в Париже президент НКР встретился с предпринимателем и благотворителем Варданом Сирмакесом. В ходе беседы были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления в Арцахе различных программ.
В тот же день в кафедральном соборе Святого Иоанна Крестителя Бако Саакян принял участие в воскресной литургии, которую отслужил Католикос всех армян Гарегин Второй.
Глава государства принял также участие в ежегодном съезде Союза французских врачей армянского происхождения. Президент выразил признательность присутствующим за постоянное содействие Арцаху, отметив при этом, что Союз играет важную роль в развитии медицины в НКР. Были обсуждены также вопросы, касающиеся дальнейшего сотрудничества в сфере здравоохранения.