Արփի Վարդանյան. «...նաև եղել են շատ վիրավորական խոսքեր՝ ուղղված թե՛ սփյուռքահայերին, թե՛ նախագահին, թե՛ ուրիշներին, ինչը նույնպես պետք չէ անել»
Անդրադառնալով ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի այն խոսքերին, որ Սփյուռքում Սերժ Սարգսյանի դեմ բողոքողները տականքներ են, և մոլախոտը մեր ազգից դեռևս չի վերացել՝ Ամերիկայի հայկական համագումարի Հայաստանի և ԼՂ-ի գրասենյակի տօրեն Արփի Վարդանյանը «7օր»-ին ասել է, որ յուրաքանչյուր երկրում էլ քաղաքական գործիչները, տրվելով զգացմունքներին, վիրավորական արտահայտություններ են իրենց թույլ տալիս։
-Իհարկե ճիշտ չէ, որ մարդը վիրավորական խոսքերով խոսի, բայց նշեմ, որ նաև եղել են շատ վիրավորական խոսքեր՝ ուղղված թե՛ սփյուռքահայերին, թե՛ նախագահին, թե՛ ուրիշներին, ինչը նույնպես պետք չէ անել,- ասել է Ա. Վարդանյանը։

Арпи Варданян: «...также было много оскорбительных слов, направленных и армянам диаспоры, и президенту, и другим»
Комментируя слова главы парламентской фракции РПА Галуста Саакяна, что «протестовавшие в Диаспоре против Сержа Саргсяна люди  - подонки, и сорняки в нашей нации еще не искоренены» директор офиса Армянской Ассамблеи Америки (ААА) в Армении и НКР Арпи Варданян сказала «7or», что в любой стране политические деятели, предаваясь эмоциям, позволяют себе оскорбительные высказывания.
«Конечно, неправильно, чтобы человек говорил оскорбительные слова, но отмечу, что также было много оскорбительных слов, направленных и армянам диаспоры, и президенту, и другим, что также не нужно делать», - сказала А. Варданян.