Հրանտ Մարգարյան. «Լսողը կհասկանա, թե ինչ մակարդակի հայտարարություն է դա»
Չցանկանալով մեկնաբանել Գալուստ Սահակյանի հայտարարությունը,այն է՝ «Սփյուռքում Սերժ Սարգսյանի դեմ բողոքողները տականքներ են, և մոլախոտը մեր ազգից դեռևս չի վերացել», ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Հրանտ Մարգարյանն ասել է.
-Կարծում եմ, որ չարժե մեկնաբանել նման հայտարարությունը։ Լսողը կհասկանա, թե ինչ մակարդակի հայտարարություն է դա։

Грант Маргарян: «Слушающий сам поймет, какого уровня это заявление»
Не пожелав комментировать заявление руководитель парламентской фракции РПА Галуста Саакяна о том, что протестовавшие в Диаспоре против президента люди - подонки, и сорняки в нашей нации еще не искоренены», член Бюро АРФД Грант Маргарян сказал:
«Думаю, что не стоит комментировать подобные заявления. Слушающий сам поймет, какого уровня это заявление»