Զարուհի Փոստանջյան. «Սերժ Սարգսյանն ինքն իր նախաձեռնությամբ է դիմել Ֆրանսիայի իրավապահ մարմիններին, որպեսզի իր անվտանգությունն ապահովեն»
-Ես տեղյակ եմ, որ Սերժ Սարգսյանն ինքն իր նախաձեռնությամբ, իր անվտանգության ծառայության միջոցով է դիմել Ֆրանսիայի իրավապահ մարմիններին, որպեսզի իր անվտանգությունն ապահովեն,-խոսելով ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ Սփյուռքում հանդիպած բողոքի ակցիաների և Ֆրանսիայում տեղի ունեցած դեպքերի մասին՝ ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը։
Այն հարցին, թե որտեղի՞ց իրեն այդ տեղեկությունը, ԱԺ պատգամավորը պատասխանել է, որ այդ մասին հաղորդել է Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանատունը։
Նրա խոսքերով՝ ՀՀ նախագահը հասկանում է, որ Սփյուռքում իրեն չեն սպասում։
-Իր նախաձեռնությունը բացարձակ ողջունելի չէ, և կարծում եմ, որ ոչ թե այս օրերին պետք է այցելեր Սփյուռք, այլ նախապես այս ամենի մասին տեղեկացներ սփյուռքահայությանը և, ընդհանրապես, համայն հայությանը, նախապես այցելեր այդ շրջանները, զրուցեր բոլորի հետ, ոչ թե ուղղակի հիմա ձևական գնար,-ասել է Զարուհի Փոստանջյանը։

Заруи Постанджян: «Серж Саргсян сам обратился к правоохранительным органам Франции для обеспечения своей безопасности»
«Мне известно, что Серж Саргсян сам обратился к правоохранительным органам Франции для обеспечения своей безопасности», - говоря об акции протеста в Диаспоре и, частности, во Франции, сказала член фракции НС «Наследие» Заруи Постанджян.
На вопрос о том, откуда у нее подобная информация, депутат НС сказала, что об этом сообщило посольство Армении во Франции.
По ее словам, президент РА понимает, что в Диаспоре его не ждут.
«Его инициатива абсолютно не приветствуется, и, думаю, что не в эти дни надо было посещать диаспору, а заранее информировать армянство диаспоры обо всем этом и, вообще, надо было заранее посетить эти общины, побеседовать с ее представителями, а не формально ехать, как сейчас», - сказала З.Постанджян.