Էդվարդ Նալբանդյանին պատասխանատվության ենթարկելու Սիմոն Կամսարականի դիմումը քննարկման և ստուգման համար ուղարկվել է ԱԱԾ
«7օր»-ն արդեն տեղեկացրել էր, որ ՀՀ Հանրային խորհրդի պաշտպանության և ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամ, Հիմնարար գիտությունների հայկական կենտրոնի տնօրեն Սիմոն Կամսարականը գրավոր դիմել էր  ՀՀ գլխավոր դատախազությանն արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին պատասխանատվության ենթարկելու համար։
Ս. Կամսարականը համոզված է, որ Է. Նալբանդյանը չարաշահում է պաշտոնական լիազորությունները, նախաստորագրված պայմանագիրն անվանում է արձանագրություն, պնդում, որ դրանցում Կարսի պայմանագրի և Հայոց ցեղասպանության մասին խոսք չկա և այլն։
Գլխավոր դատախազությունից «7օր»-ին տեղեկացրել են, որ Ս. Կամսարականի դիմումը քննարկման և ստուգման համար ուղարկվել է Ազգային անվտանգության ծառայություն։

Заявление Симона Камсаракана о привлечении Эдварда Налбандяна к ответственности направлено в НСБ для обсуждения и проверки
«7or» уже сообщал, что член комиссии Общественного совета по обороне и национальной безопасности, директор Армянского центра фундаментальных знаний Симон Камсаракан письменно обратился в Генпрокуратуру РА  с требованием привлечь министра индел Эдварда Налбандяна к ответственности.
С.Камсаракан уверен, что Э.Налбандян злоупотребляет официальными полномочиями, называет парафированный договор протоколом, утверждает, что в нем о Карском договоре и Геноциде армян речи не идет и др.
В Генпрокуратуре «7or» сообщили, что заявление Симона Камсаракана  для обсуждения и проверки направлено в НСБ.