ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ նորանշանակ համանախագահին
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ նորանշանակ ամերիկացի համանախագահ Ռոբերտ Բրադկեին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԼՂ հակամարտությանն առնչվող և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր: Սեյրան Օհանյանը շնորհավորեց Ռոբերտ Բրադկեին ՄԽ համանախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնեց, որ իր ռուս և ֆրանսիացի գործընկերների հետ նա կշարունակի ներդրում ունենալ ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացում:
Զրույցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ողջունեց ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների  այն հայտարարությունը, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումն ինքնուրույն գործընթաց է և շաղկապված ու պայմանավորված չէ որևէ այլ գործընթացով:
Սեյրան Օհանյանը գոհունակություն հայտնեց նաև ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ԱՄՆ կառավարության հաստատակամության առումով:

Министр обороны РА принял новоназначенного сопредседателя МГ ОБСЕ
1-го октября министр обороны РА Сейран Оганян принял новоназначенного американского сопредседателя МГ ОБСЕ Роберта Брадтке. Во время встречи были обсуждены вопросы, касающиеся с НК конфликтом и представляющие двусторонний интерес. Сейран Оганян поздравил Роберта Брадтке с назначением на пост сопредседателя МГ ОБСЕ и выразил надежду, что он продолжит со своими русским и французским коллегами вносить вклад в процесс урегулирования НК конфликта.
В ходе беседы министр обороны РА приветствовал то заявление сопредседателей МГ ОБСЕ, что мирное урегулирование НК конфликта является самостоятельным процессом и не связано или обусловлено каким-либо другим процессом.
Сейран Оганян выразил удовлетворение в связи с твердой позицией правительства США в вопросе мирного урегулирования Нагорно-карабахского конфликта.