Արծվիկ Մինասյան. «2010թ. պետական բյուջեն համարում եմ ռոմանտիզմի շարքից»
ՀՅ Դաշնակցություն խմբակցության անդամ, ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արծվիկ Մինասյանը «Հայելի» ակումբում ասել է, որ ՀՀ կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականությունը տապալված է.
-Վերցրե՛ք կառավարության հակաճգնաժամային ծրագիրը և համեմատե՛ք այսօր իրականացվող քաղաքականության հետ։ Որևէ կապ չեք գտնի,- ասել է Ա. Մինասյանը՝ հավելելով, որ ՀՀ կառավարության հաստատած 2010թ. պետական բյուջեն էլ հնարավոր չէ կատարել.
-Ես այդ բյուջեն համարում եմ ռոմանտիզմի շարքից, ոչ թե որ չափազանց մեծ դեֆիցիտով է ներկայացվում, այլ որ 2010թ. մակրոտնտեսական ցուցանիշները նորից իրականության հետ որևէ կապ չեն ունենալու։
Ա. Մինասյանի հետ նույն ակումբում հյուրընկալված ՀՀԿ խմբակցության անդամ, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանն էլ ասել է, որ դեռ չի ծանոթացել ՀՀ 2010թ. բյուջեին և, ըստ այդմ, չի կարող ասել, թե որքանո՞վ այն կկատարվի։ Այդուհանդերձ, Վ. Այվազյանին Համախառն ներքին արդյունքի (ՀՆԱ) կառուցվածքը մտահոգում է։

Арцвик Минасян: «Госбюджет 2010г. считаю из ряда романтических»
Член парламентской фракции АРФД Дашнакцутюн, заместитель председателя постоянной комиссии НС РА по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Арцвик Минасян сказал в клубе «Айели», что антикризисная политика правительства провалилась.
«Возьмите антикризисную программу правительства и сравните ее с проводимой сегодня политикой. Никакой связи не найдете», - сказал А. Минасян, добавив, что утвержденный на 2010г государственный бюджет также невозможно выполнить:
«Я считаю, что этот бюджет из ряда романтических не потому, что представляется с чрезмерно большим дефицитом, а потому, что макроэкономические показатели 2010г. опять не будут иметь какой-либо связи с действительностью».
Приглашенный в тот же клуб член фракции РПА, председатель постоянной комиссии НС РА по экономическим вопросам Вардан Айвазян сказал, что он еще не ознакомился с бюджетом РА на 2010г. и поэтому не может сказать, насколько он будет выполнен. Вместе с тем, В. Айвазяна беспокоит структура Валового внутреннего продукта (ВВП).