Արազ Ազիմովը ստախոս է
Ադրբեջանական «Day.az» լրատվական գործակալությունը տեղեկություն էր տարածել, որ ղարաբաղյան հակամարտության գծով Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Արազ Ազիմովը լրագրողներին ասել է, թե հայկական ստորաբաժանումները նահանջում են դեպի արևմուտք և դուրս են գալիս զբաղեցրած դիրքերից։
«7օր»-ը կապ է հաստատել ՀՀ ՊՆ լրավության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հետ, որից հետո նրանք այդ տեղեկությունը հերքող հաղորդագրություն են տարածել։
Հաղորդագրությունում մասնավորապես ասվում է.
«Ս.թ. հոկտեմբերի 1-ին ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցներ՝ հղում անելով Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Ա. Ազիմովին, տարածել են տեղեկություններ, թե, իբր հայկական ստորաբաժանումները նահանջում են դեպի արևմուտք և դուրս են գալիս զբաղեցրած դիրքերից:
ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար, գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը հերքել է նշված տեղեկատվությունը՝ ասելով, որ դա չի համապատասխանում իրականությանը, ընդամենը ադրբեջանական քարոզչամեքենայի հերթական հերյուրանքն է:
ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են կատարել իրենց պարտականությունները և առաջին գծում սահմանային իրավիճակի ոչ մի փոփոխություն, զորքերի տեղաշարժ չի կատարվել»։

Азербайджанское информационное агентство «Day.az» распространило информацию, что специальный представитель президента Азербайджана по линии Карабахского конфликта, заместитель министра иностранных дел Азербайджана Араз Азимов сказал журналистам, что армянские подразделения отходят к западу и выходят с занимаемых позиций.
«7or» связался с управлением Минобороны РА по информации и связям с общественностью, после чего оно распространило сообщение, опровергающее эту информацию. В сообщении в частности сказано:
«Сегодня некоторые азербайджанские СМИ, ссылаясь на заместителя министра иностранных дел Азербайджана Араза Азимова, распространили сведения о том, якобы армянские подразделения отходят к западу и выходят с занятых территорий.
Руководитель пресс-службы Армии обороны НКР, полковник Сенор Асратян опроверг эту информацию, сказав, что она не соответствует действительности и всего лишь очередная клевета азербайджанской агитмашины.
Подразделения Армии обороны НКР продолжают исполнять свои обязанности, и какого-либо изменения пограничной ситуации и передвижения войск не было»