-Մեր հայկական բանակը շատ մարտունակ է, և դա ոչ թե ես եմ ասում, այլ այն միջազգային կազմակերպությունները, որոնք ուսումնասիրություններ են արել ու համոզվել, որ մենք բավական ուժեղ ենք,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է գեներալ-մայոր ԱրկադիՏեր-Թադևոսյանը (Կոմանդոս)։
Նա նշել է, որ եթե ադրբեջանական կողմը կրկին հարձակվի մեզ վրա, ապա մեր բանակն ի վիճակի կլինի հակահարված տալ, չնայած որ պատերազմի առաջին փուլում բավական կորուստներ կունենա։
-Երբ թշնամին հարձակվում է, նա կենտրոնացնում է այդ ուղղությամբ իր բոլոր ուժերը, ու պատերազմի առաջին փուլում նրանք կարող են որոշակի տարածքներ գրավել, ու մեր կողմն էլ կորուստներ կունենա, սակայն երկրորդ փուլում, երբ մենք արդեն կանոնավոր կկարողանանք պաշտպանվել ու կկենտրոնացնենք մեր ուժերը, ապա ուժերը կհավասարակշռվեն, և մենք կկարողանանք ոչ միայն պաշտպանվել, այլ նաև ավելի առաջ գնալ ու էլի տարածքներ ազատագրել,-ընդգծել է Կոմանդոսը։
Կոմանդոս. «Մեր հայկական բանակը շատ մարտունակ է»
-Մեր հայկական բանակը շատ մարտունակ է, և դա ոչ թե ես եմ ասում, այլ այն միջազգային կազմակերպությունները, որոնք ուսումնասիրություններ են արել ու համոզվել, որ մենք բավական ուժեղ ենք,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանը (Կոմանդոս)։

«Наша армия очень боеспособная, и об этом говорю не я, а те международные организации, которые провели исследования и убедились, что мы достаточно сильны», - заявил на встрече с журналистами генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян (Командос).
Он отметил, что, если азербайджанская сторона вновь нападет на нас, наша армия будет в состоянии нанести ответный удар, хотя и на первом этапе войны понесет достаточно большие потери.
«Когда враг нападает, он сосредотачивает все свои силы в этом направлении, и на первом этапе войны азербайджанцы могут захватить некоторые территории. Армянская сторона также понесет потери, но на втором этапе, когда мы уже сможем регулярно обороняться и сосредоточим свои силы, то будет равновесие сил. Тогда мы сумеем не только оборониться, но и прорваться вперед и освободить еще больше территорий», - добавил Командос.
А. Тер-Тадевосян: «Наша армия очень боеспособная»