Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անգելա Մերկելին
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի ընտրություններում Քրիստոնյա-դեմոկրատների հաղթանակի կապակցությամբ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անգելա Մերկելին:
Ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո տիկին Մերկել,
Հայաստանի ժողովրդի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի ընտրություններում Ձեր ղեկավարած կուսակցության' Քրիստոնյա-դեմոկրատների հաղթանակի կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր համոզիչ հաղթանակի արդյունքում կազմավորվելիք կառավարությունը իր գործունեությամբ կնպաստի Գերմանիայի հետագա բարգավաճմանը, Եվրոպայում խաղաղության ամրապնդմանը եւ զարգացմանը, ինչպես նաեւ հայ-գերմանական հարաբերությունների ընդլայնմանն ու խորացմանը:
Օգտվելով առիթից' մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին' երջանկություն: Ս.թ. փետրվարին Մյունխենում մեր հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն' նաեւ հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան' Ձեզ հարմար ժամանակ»:

Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Ангеле Меркель
В связи с победой Христианских демократов на выборах в Бундестаг Федеративной Республики Германии Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Ангеле Меркель.
«Уважаемая госпожа Меркель,
От имени армянского народа и от себя лично сердечно поздравляю Вас с победой возглавляемой Вами партии Христианских демократов на выборах в Бундестаг Федеративной Республики Германия.
Я уверен, что правительство, которое сформируется в результате Вашей убедительной победы, своей деятельностью будет способствовать дальнейшему процветанию Германии, упрочению и развитию мира в Европе, а также расширению и углублению армяно-германских отношений.
Пользуясь случаем, желаю Вам все новых успехов, а дружественному народу Германии счастья. Согласно договоренностям, достигнутым во время нашей встречи в Мюнхене в феврале этого года, также приглашаю Вас посетить Армению в удобное для Вас время».